wtorek, 9 kwietnia 2013

Cuda się zdarzają!

Kiedy po upływie regulaminowych 90 minut Borussia przegrywała w Dortmundzie z hiszpańską Malagą 1:2, chyba nikt już nie wierzył w awans gospodarzy do półfinału Ligi Mistrzów. Tymczasem zdetronizowani przed kilkoma dniami przez Bayern Monachium mistrzowie Niemiec, dokonali prawdziwego futbolowego cudu. Dwa gole w dwie minuty i to w meczu o taką stawkę, to po prostu coś niewiarygodnego. Zespół BVB nokautującym finiszem wyeliminował hiszpańską Malagę, wygrywając 3:2, a realny udział w tym historycznym zwycięstwie miał Robert Lewandowski, który po raz kolejny wpisał się na listę strzelców.
Wprawdzie od ponad 20 lat bezskutecznie czekamy na awans naszej klubowej drużyny, choćby do fazy grupowej Champions League, ale tę fatalną passę choćby częściowo zrekompensują występy polskiego tio Łukasz Piszczek - Jakub Błaszczykowski - Robert Lewandowski w półfinałach, a może nawet i w finale Ligi Mistrzów.