niedziela, 14 kwietnia 2013

Dlaczego tak późno?

Koszykarze UMKS niestety pożegnali się z pierwszoligową stawką. Do końca jednak dzielnie walczyli z ogranym na tym szczeblu rozgrywek zespołem Znicza Pruszków, dwukrotnie ulegając różnicą zaledwie 2 punktów (70:72 i 73:75), a w łącznym bilansie play-out 1:3.
Szkoda, że z takim zacięciem jak na finiszu rozgrywek kieleccy koszykarze nie walczyli od początku sezonu, bo wtedy o ligowy byt mogliby być raczej spokojni...

Dziesiąty Puchar dla Kielc!

Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce wywalczyli dziś w Legionowie Puchar Polski, w finałowym meczu pokonując odwiecznego krajowego rywala - "siódemkę" Orlenu Wisły Płock 28:27 (14:12). To jubileuszowe dziesiąte pucharowe trofeum w historii kieleckiego szczypiorniaka, a zarazem piąte z rzędu! Rywale tylko do przerwy dotrzymywali kroku drużynie trenera Bogdana Wenty, która w drugiej połowie szybko uzyskała bezpieczną przewagę i do końca meczu jej nie oddała. Przed mistrzami Polski teraz walka o obronę tytułu oraz półfinałowe potyczki w Lidze Mistrzów z Metalurgiem Skopje.