sobota, 9 lutego 2013

Szczęsny ratuje "Kanonierów"

Dobra wiadomość dla Waldemara Fornalika. Wojciech Szczęsny był bohaterem spotkania 26. kolejki Premier League, w którym Arsenal pokonał na wyjeździe Sunderland 1:0. Nasz bramkarz kilkakrotnie ratował zespół "Kanonierów" przed utratą bramki.
Szczęsny czy Boruc? - oto jest pytanie.

A oto jedna z parad polskiego bramkarza w tym meczu:

Był taki mecz (6)

Z mistrzem na przełaj

Starszym kibicom nie trzeba specjalnie przedstawiać sylwetki Bronisława Malinowskiego. Ten znakomity sportowiec, mistrz olimpijski z Moskwy dwukrotnie startował na kieleckim Stadionie Leśnym, zdobywając złote medale mistrzostw Polski w biegach przełajowych. O ile wiosną 1974 roku w walce o zwycięstwo stoczył zacięty pojedynek na dystansie 6 km ze Zbigniewem Sawickim z Wawelu Kraków, wyprzedzając go na mecie zaledwie o 0,4 sek., to w 5 lat później 13 marca 1979 roku "Bronek", startując już jako wicemistrz olimpijski z Montrealu w biegu na 300 metrów z przeszkodami, wprost zdeklasował konkurentów. Najgroźniejszego z nich na trasie długości 7 km  wyprzedził aż o 14 sekund. Oba te biegi były prawdziwą ozdobą kieleckich mistrzostw. Kibice, wśród których i ja się znalazłem, szczelnie obstawili trasę wiodącą wokół Stadionu Leśnego, oklaskując samotnie pokonującego dystans, przyszłego mistrza Olimpijskiego z Moskwy.

Niestety Bronisława Malinowskiego nie ma już od dawna wśród nas. Jego imponującą karierę sportową, w wieku zaledwie 30 lat, przerwał 27 września 1981 roku tragiczny wypadek samochodowy na moście w Grudziądzu, który do dziś nosi jego imię.

Lewandowski strzelił i... wyleciał z boiska

W barwach Borussii Dortmund Robert Lewandowski to nie ten sam piłkarz co w reprezentacji, w której już od 792 minut nie potrafi strzelić gola. W dzisiejszym meczu Bundesligi potrzebował on niewiele ponad kwadransa, by pokonać bramkarza HSV Hamburg. Mecz w Dortmundzie przyniósł wiele emocji i zakończył się jednak klęską mistrzów Niemiec. Gospodarze przegrali aż 1:4(!), a dwa gole dla HSV zdobył stary znajomy z boisk ekstraklasy, były król strzelców naszej ligi, Łotysz Artjom Rudnevs. Dla Roberta Lewandowskiego mecz jednak zakończył się bardzo szybko, gdyż w 31 minucie "Lewy" obejrzał czerwoną kartkę i wyleciał z boiska za kopnięcie Pera Ciljana Skjelbreda oraz przepychankę z Rafaelem van der Vaartem. W 60 minucie siły się wyrównały po czerwonej kartce dla Jeffreya Brumy.

Oto jak Robert Lewandowski strzelił gola HSV:

Usain Bolt w nowym wcieleniu

To będzie bezprecedensowy mecz, a jego głównym bohaterem z pewnością najszybszy człowiek świata Usain Bolt. Otóż Jamajczyk zadeklarował swój występ... pod koszem u boku gwiazd ligi NBA, podczas zbliżającego się 62. All Stars Weekend, który odbędzie się 15-17 lutego w hali Toyota Center, w Houston, w Teksasie.
Jednego możemy być pewni, że raczej nikt na boisku go nie dogoni...

Kuszący doping

Już w niedzielę poznamy piłkarskiego mistrza "Czarnego Kontynentu". W finałowym meczu o Puchar Narodów Afryki Nigeria zagra z Burkina Faso. Jak prestiżowy to mecz i to nie tylko dla męskiej części fanów futbolu przekonuje niecodzienna deklaracja... Stowarzyszenia Prostytutek Nigeryjskich. Otóż jeśli "Super Orły" wygrają finał, one przez tydzień świadczyć będą swoje usługi za darmo.
Panie nie sprecyzowały tylko czy promocja ma dotyczyć jedynie zwycięskich piłkarzy z reprezentacji Nigerii, czy też wszystkich klientów...