sobota, 9 lutego 2013

Lewandowski strzelił i... wyleciał z boiska

W barwach Borussii Dortmund Robert Lewandowski to nie ten sam piłkarz co w reprezentacji, w której już od 792 minut nie potrafi strzelić gola. W dzisiejszym meczu Bundesligi potrzebował on niewiele ponad kwadransa, by pokonać bramkarza HSV Hamburg. Mecz w Dortmundzie przyniósł wiele emocji i zakończył się jednak klęską mistrzów Niemiec. Gospodarze przegrali aż 1:4(!), a dwa gole dla HSV zdobył stary znajomy z boisk ekstraklasy, były król strzelców naszej ligi, Łotysz Artjom Rudnevs. Dla Roberta Lewandowskiego mecz jednak zakończył się bardzo szybko, gdyż w 31 minucie "Lewy" obejrzał czerwoną kartkę i wyleciał z boiska za kopnięcie Pera Ciljana Skjelbreda oraz przepychankę z Rafaelem van der Vaartem. W 60 minucie siły się wyrównały po czerwonej kartce dla Jeffreya Brumy.