sobota, 16 lutego 2013

Komplet i awans

Na kolejkę przed końcem rozgrywek Ligi mistrzów piłkarze ręczni Vive Targów Kielce są już pewni pierwszego miejsca w grupie C. Trudno się temu dziwić, skoro w dziewięciu dotychczasowych spotkaniach wywalczyli komplet punktów, Dziś odprawili z kwitkiem francuską "siódemkę" Chambery Savoie HB, wygrywając 36:32 (18:17). Gdy w pierwszej połowie goście prowadzili różnicą już nawet 6 goli, zanosiło się na sensację. Mistrzowie Polski, grający wciąż bez kilku kluczowych graczy, pokazali jednak charakter. Jeszcze przed przerwą odrobili straty, a w drugiej połowie już niepodzielnie panowali na parkiecie.
Teraz podopieczni Bogdana Wenty mogą już ze spokojem szlifować formę przed meczami 1/8 finału Champions League i czekać na kolejnego pucharowego rywala, już w najlepszej "szesnastce" klubów Starego Kontynentu.